Blogi

Filtreeri postitusi

Polkovniku leskedest (ilmus ajakirjas "Psühholoogia Sinule" 1/15)

Millised võiksid olla polkovniku lesed meie igapäevaelus? Need on inimesed, kes igal ajahetkel arvavad, et neil on midagi viga, et neil on mingi haigus. Nad võivad sellest tuttavatele või lähedastele vähem või rohkem rääkida, kuid nad pööravad oma tervisele väga suurt tähelepanu. Nende kodune apteek on muljetavaldav ja kuhu iganes nad ka ei läheks, elementaarsed ravimid on neil alati hoolikalt kaasa pakitud. Nad võivad olla agarad arsti juures käijad, aga nad võivad olla ka loobunud, sest "arstid ei tea midagi".
Kui analüüsime seda, mida me polkovniku lesest teame, võime paremini mõista tema olemise ja käitumise tagamaid. Me võime oletada, et ta tunneb end mittemõistetuna ja üksi. Ta üritab meeleheitlikult leida kedagi, kes mõistaks. Ja samal ajal tunneb ta, et temaga on midagi valesti, et tema on vale, et keha on tema vaenlane, kes teda taga kiusab ja takistab tal elamast õnnelikumat ja täisväärtuslikumat elu.

Loe lisaks

Kui keha hakkab vaimu üle valitsema (ilmus ajakirjas Psühholoogia Sinule 9/14)

Ülemäärane sportimine, söömishäired ja somaatilised haigused on vaid mõned ilmingud sellest, kuidas keha hakkab inimese elu juhtima. Ükskõik kui palju me oma vaimseid võimeid, spirituaalsust, empaatiat või emotsionaalset intellekti ka ei arendaks, jättes keha hooletusse, on tulemus vildakas. Sageli keha ja meelt ka vastandatakse, kuigi tegelikkuses moodustavad keha ja meel ühtse ning omavahel vägagi seotud terviku.
Loe lisaks